In het eerste deel van deze reeks stelde ik mezelf voor en vertelde ik waarom ik me met zoveel plezier inzet voor cultuur in Gulpen-Wittem. In dit tweede deel neem ik jullie mee in mijn dagelijkse werkpraktijk. Want wat doet een cultuurcoach nu eigenlijk allemaal?
Mijn werk draait om 4 hoofdrollen die elkaar aanvullen en versterken. Allereerst ben ik verbinder. Ik breng mensen, verenigingen en organisaties met elkaar in contact. Soms is dat heel concreet: een school die samen met een toneelvereniging een project wil opzetten. Of een welzijnsorganisatie die de verbinding zoekt met lokale kunstenaars om creatieve activiteiten aan te bieden voor haar doelgroep. Soms gaat het juist om het creëren van ontmoeting, zodat nieuwe ideeën kunnen ontstaan.
Daarnaast ben ik aanjager. Ik stimuleer culturele activiteiten en samenwerkingen. Dit kan betekenen dat ik een nieuw initiatief help opstarten, of dat ik bestaande plannen een extra zetje geef om tot uitvoering te komen.
Als ondersteuner denk ik graag mee met verenigingen en initiatieven. Heb je een goed idee, maar weet je niet waar je moet beginnen? Of zoek je hulp bij het aanvragen van subsidies, het bereiken van nieuwe doelgroepen of het vinden van samenwerkingspartners? Dan kun je bij mij terecht.
Tot slot ben ik ook inspirator. Ik wil cultuur toegankelijk maken voor iedereen. Juist ook voor mensen die minder makkelijk deelnemen, zoals jongeren, kwetsbare ouderen of nieuwkomers. Ik geloof dat cultuur een krachtig middel is om mensen samen te brengen én om jezelf te uiten.
Op dit moment ben ik nog volop bezig met opstarten. Wat me direct opvalt, is hoeveel inwoners zich inzetten als vrijwilliger en hoeveel liefde er is voor het eigen dorp. Ik voer gesprekken in de verschillende kernen, breng het culturele landschap in kaart en bouw aan een netwerk van betrokken inwoners en organisaties. Samen verkennen we wat er leeft en waar kansen liggen.
Uiteindelijk wil ik samen met jullie toewerken naar activiteiten die écht iets in beweging zetten. Denk aan laagdrempelige initiatieven zoals lokale exposities, filmavonden of een muzikale middag in de buurt of op een verrassende locatie. Activiteiten waarin ontmoeting en creativiteit centraal staan.
In het volgende artikel (deel 3) deel ik graag enkele concrete voorbeelden van samenwerkingen en ideeën die nu al op gang komen. Benieuwd? Blijf vooral lezen – en neem gerust contact op als je wilt meedenken of meedoen. E-mail: judith.boessen@gulpen-wittem.nl, telefoon: 06 42 47 53 74.
Contact met de gemeente
U bent welkom in het gemeentehuis in Gulpen. Om direct geholpen te kunnen worden adviseren wij u om een afspraak te maken.
Bezoekadres: Willem Vliegenstraat 12, 6271 DA Gulpen
Postadres: Postbus 56, 6270 AB GulpenNu gesloten
Morgen: 9.00 - 16.30 uur